Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020 /2021

Drodzy uczniowie, Szanowna Rado Pedagogiczna.

Rozpoczynamy kolejny rok szkolny 2020 / 2021. Mamy nadzieję, że wszyscy bardzo dobrze odpoczęli w czasie wakacji, nabrali sił i zapału do pracy, która nas wszystkich czeka.

Witamy serdecznie nowych uczniów oraz nauczycieli , który przyszli do nas ze szkoły z Pieszyc. Życzymy Wam abyście szybko poczuli się tutaj dobrze i bezpiecznie, a Wasi nowi koledzy otoczyli Was przyjaźnią i opieką.

Drodzy uczniowie przed Wami rok wytężonej pracy wielu zadań i obowiązków , ale i z pewnością możliwości odnoszenia sukcesów i pokonywania trudności. Jaki będzie ten rok w największej mierze zależy od was, od waszych postaw, motywacji do pracy, waszego podejścia do obowiązku jakim jest szkoła. To Wy pracujecie na to,  jak będzie wyglądała Wasza przyszłość ta najbliższa,  ale i ta dalsza. Musicie mieć taką świadomość, że już teraz pracujecie na to jak będzie wyglądało Wasze życie za kilka lat. My nauczyciele staramy się wspierać Was w tym zadaniu, pokazywać odpowiednią drogę.

Chcielibyśmy aby priorytetowymi zadaniami dla Was było osiągnięcie jak najwyższych wyników w nauce , zarówno z poszczególnych przedmiotów , jak i na egzaminach zawodowych i maturalnych,  osiąganie sukcesów w konkursach, godne reprezentowanie naszej szkoły w każdym miejscu i sytuacji oraz rozwijanie zainteresowań i zdolności, które przecież każdy posiada. Musicie pamiętać, że uczniami jesteście nie tylko w szkole,  ale też kiedy przebywacie na boisku, na wycieczce, poza szkołą  i obowiązują Was zawsze takie same zasady zachowania.

Jak powiedział Platon – filozof starożytnej Grecji :

„Celem rozumnego życia jest myśleć to, co prawdziwe, czuć to co piękne, i kochać co dobre”.

Starajcie się o tym pamiętać.

Życzymy wszystkim uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity, bo wtedy osiągniecie dużo sukcesów. W swym postępowaniu pamiętajcie o słowach wypowiedzianych przez flamandzkiego pisarza i duchownego Pfila Brosmansa : ,,Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo” i takiego bogactwa życzę wam jak najwięcej.

Nauczycielom życzymy jak najmniej kłopotów,  problemów z uczniami, zdrowia    i wielu powodów do satysfakcji.

Rodzicom zaś zadowolenia ze swoich dzieci, dobrej współpracy ze szkołą, z nauczycielami, wychowawcami oraz dyrekcją.

Wszystkich nas czeka bardzo trudny rok ze względu na trwającą  epidemię koronawirusa.  Z uwagi na nasze wspólne bezpieczeństwo i troskę o zdrowie prosimy o dostosowanie się  do wymogów sanitarno- epidemiologicznych .

Dzisiejszy dzień jest dla nas szczególny. Nie tylko witamy się  pierwszy raz po długiej rozłące spowodowanej epidemią koronawirusa i przerwą wakacyjną , ale również obchodzimy 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej – jednego z najkrwawszych wydarzeń w dziejach ludzkości.

„Których nam nikt nie wynagrodzi
i których nic nam nie zastąpi,
lata wy straszne, lata wąskie
jak dłonie śmierci w dniu narodzin… ‘’

Słowami wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w ten wyjątkowy sposób oddajmy hołd młodym ludziom, którzy osiemdziesiąt jeden  lat temu mieli rozpoczynać nowy rok szkolny. Mieli w planach naukę, zabawę, miłość, mieli marzenia… Wszystko to zostało im zabrane przez wybuch wojny! Nigdy nie zapomnijmy o tym, że osiemdziesiąt jeden  lat,  temu zamiast złotej polskiej jesieni i radosnych tłumów uczniów zmierzających do szkół , rozpoczął się sześcioletni koszmar wojenny, a naszym obowiązkiem jest zrobić wszystko, by taka sytuacja nigdy się już nie powtórzyła. Pamiętajmy , że osiemdziesiąt jeden  lat temu był inny wrzesień – pełen nalotów, bombardowań, walki, śmierci, krwi i łez.

I choć wiemy o tragedii II wojny światowej z lekcji historii, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele młodych osób walczyło i oddało życie za wolną ojczyznę – Polskę.

Cześć i chwała bohaterom.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.