POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

 ,,Wiedzę możemy zdobywać od innych , ale mądrości musimy nauczyć się sami” – Adam Mickiewicz

Drodzy Maturzyści .

W tym szczególnym czasie, czasie panującego koronowirusa, przyszedł moment na nietypowe pożegnanie.

Dzisiaj po raz ostatni możemy o was powiedzieć klasa 3.
Jeszcze przez miesiąc , może dwa będziecie wspólnie żyć tymi samymi problemami- egzaminami maturalnymi, egzaminami zawodowymi, wyborem uczelni, a my , wasi pedagodzy  będziemy wam doradzać, wspierać was, mając nadzieję, że się wam powiedzie, że za parę tygodni wszyscy odbierzecie świadectwa maturalne i świadectwa uzyskania kwalifikacji zawodowych.
Potem nasze drogi rozejdą się, a szkoła, której mury właśnie opuszczacie , pozostanie już tylko wspomnieniem.

Tym, którzy zdobywanie wiedzy potraktowali jako poważne zadanie, uczyli się systematycznie i wytrwale, szkoła będzie kojarzyć się z wytężoną pracą, ale i radością z uzyskiwanych wyników. Ci, którzy wychodzili z założenia, że czas szkoły średniej to najpiękniejsze dni w życiu i trzeba się nimi cieszyć i obowiązki szkolne odkładali na później, będą wspominali chwile niepewności przed sprawdzianami czy klasyfikacją semestralną.
Myślimy  jednak , że szkoła ta będzie się również kojarzyć wam ze spotkaniami klasowymi, wycieczkami, z koleżankami i kolegami , których tu poznaliście, z nauczycielami, którzy usiłowali was czegoś nauczyć i  starali się wam doradzać, wskazywać drogi rozwiązania różnych problemów, którzy próbowali was uwrażliwiać na otaczający świat.

Ten dzień to początek waszego dorosłego życia. Życia, które czasem jest ciekawe, szczęśliwe, ale bywa również trudne, wymagające podejmowania ważnych decyzji.
Życzymy wam, aby to przejście w dorosłe życie było dla was pozytywnym doświadczeniem, żeby wszystkie wasze plany i marzenia zrealizowały się.
Pamiętajcie jednak, aby w dążeniu do celu nie zatracić poczucia własnej wartości, aby mieć na uwadze dobro innych ludzi , aby czasem w ogólnym zabieganiu przystanąć na chwilę i rozejrzeć się dookoła siebie.
Bądźcie radośni i cieszcie się małym.

Ktoś mądry powiedział: ,,Zbieraj okruszyny szczęścia, a one dadzą ci chleb zadowolenia”.
A więc życzymy wam zadowolenia z życia. I pamiętajcie , że w trudnych chwilach możecie liczyć na pomoc nas – byłych nauczycieli czekających w murach tej szkoły .

Dyrektor Szkoły- Pan Andrzej Myślicki i Rada Pedagogiczna

Bookmark the permalink.

Comments are closed.