Koronawirus a wakacje

Bezpieczne wakacje 2020: 14 zasad, których musisz przestrzegać w Polsce i za granicą .

Na wakacjach w czasie pandemii koronawirusa musisz zachować szczególną ostrożność, tym bardziej, jeśli jedziesz w podróż z dzieckiem. Przed urlopem warto sprawdzić bezpieczne kierunki podróży i najważniejsze zasady reżimu sanitarnego w hotelach, na plażach i w restauracjach.

 

Wakacje 2020 będą inne niż zwykle, bo wszyscy, łącznie z dziećmi, musimy nauczyć się nowych zasad bezpieczeństwa i wyrobić sobie nawyki, które pomogą nam ochronić się przed koronawirusem. Choć pozwolono na otwarcie hoteli i pensjonatów, a kolejne kraje zapraszają zagranicznych turystów, to warto pamiętać, że pandemia nie minęła. Nadal są państwa i regiony, których lepiej unikać. Planujesz wakacje w Polsce? Także w kraju nie wolno ci zapomnieć o bezwzględnej higienie i innych nadzwyczajnych środkach ostrożności. Jak zachować się w hotelu, na basenie, na plaży? Oto lista zakazów i nakazów podczas wakacji w dobie koronawirusa.

Gdzie jechać na bezpieczne wakacje 2020?

Podróżowanie nadal nie jest w pełni bezpieczne, ale polskie MSZ odradza głównie podróże międzynarodowe. Wśród najbardziej niebezpiecznych krajów, w których ryzyko zarażenia się koronawirusem jest najwyższe, są m.in. Włochy, Niemcy i Francja. Ale nawet jadąc na wakacje w Polsce, nie można zapomnieć o rygorystycznych zasadach bezpieczeństwa, jak częsta dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu społecznego i unikanie zatłoczonych miejsc. Być może warto rozważyć wakacje z dziećmi w kamperze?

Warto wspomnieć, że w ostatnim rankingu najbezpieczniejszych miejsc na urlop stworzonym przez organizację European Best Destination znalazły się polskie miasta: to Warszawa (13. miejsce na liście) i Gdańsk (17. miejsce na liście). Twórcy zestawienia docenili sposób, w jaki w Polsce poradzono sobie z pandemią koronawirusa, bliskość szpitali, a także liczne kawiarnie, muzea i wydarzenia plenerowe. Wybór Warszawy wydaje się jednak o tyle kuriozalny, że jest tu wiele przypadków zakażenia koronawirusem. Pierwsze miejsce w rankingu zajęła stolica Gruzji, Tbilisi.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.