Koronawirus

Jak chronić dłonie przed drobnoustrojami? Poznaj praktyczne wskazówki!

 

Do najczęstszych chorób, którymi można się zakazić poprzez przeniesienie drobnoustrojów do wnętrza organizmu, należą m.in. wirusowe zapalenie wątroby typu A, gronkowiec złocisty, tasiemiec, tężec czy też grzybica. Jak dowodzą specjaliści z branży farmaceutycznej, sposobem na skuteczną ochronę przed mikroorganizmami chorobotwórczymi jest regularna dezynfekcja rąk sprawdzonym preparatem o działaniu biobójczym. Poznaj Trisept MAX i dowiedz się, jak zadbać o regularną dezynfekcję!

 

Kiedy dochodzi do zarażenia?

Jesień to okres, kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na ryzyko kontaktu z mikroorganizmami chorobotwórczymi – należą do nich wirusy, bakterie oraz grzyby. Wbrew pozorom, kontakt z patogenami możliwy jest nie tylko w miejscach powszechnie kojarzących się z obecnością osób chorych (szpitale, przychodnie lekarskie), ale w każdym publicznym miejscu, gdzie mamy do czynienia ze wspólnym korzystaniem z przestrzeni.

Do zakażenia może dojść w miejscu pracy, szkole, środkach komunikacji publicznej, w urzędzie lub sklepie. Nie sposób wymienić wszystkich potencjalnych miejsc zakażenia. Do infekcji często dochodzi poprzez kontakt dłoni z powierzchnią, na której znajdują się drobnoustroje, w tym także poprzez uścisk dłoni osoby zakażonej. Kluczem do minimalizowania ryzyka zarażenia jest więc skuteczny biobójczy płyn do dezynfekcji dłoni, taki jak Trisept MAX. Co warto o nim wiedzieć?

Co wyróżnia Trisept MAX na tle innych środków do dezynfekcji rąk?

Trisept MAX, w odróżnieniu od kosmetyków, których działanie najczęściej ogranicza się do usuwania z powierzchni dłoni zanieczyszczeń, wykazuje potrójne działanie biobójcze – minimalizuje ryzyko zakażenia wirusami (w także wirusem COVID-19), bakteriami i grzybami. Skuteczność produktu jest efektem obecności w jego składzie dwóch rodzajów alkoholi (etylowego i izopropylowego). Dzięki dodatkowej glicerynie preparat nie tylko chroni przed patogenami, ale także dba o skórę dłoni.

Wspomniany preparat jest produkowany przez polską firmę farmaceutyczną posiadającą blisko 200-letnią tradycję. Podlega także zwykłej (pełnej) rejestracji w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych i wykazuje skuteczność potwierdzoną badaniami Państwowego Zakładu Higieny. Produkt przeznaczony jest zarówno do higienicznej, jak i chirurgicznej dezynfekcji skóry rąk. Dostępny jest w poręcznej małej buteleczce o pojemności 30 ml, jak i w pięciolitrowym opakowaniu.

Jak chronić dłonie przed drobnoustrojami? Trisept MAX radzi!

Aby ochronić się przed działaniem patogenów chorobotwórczych, warto mieć zawsze ze sobą poręczną buteleczkę Trisept MAX o pojemności 30 ml, która zmieści się w niemal każdej torebce, plecaku lub kosmetyczce. Płyn jest bardzo wydajny (małe opakowanie wystarcza na około 200 użyć) i dostępny w przystępnej cenie. Należy pamiętać, aby po każdym kontakcie naszych rąk z dłońmi innej osoby lub powierzchniami, na których mogą znajdować się drobnoustroje chorobotwórcze (zwłaszcza dotyczy to miejsc publicznych oraz sprzętów użytkowanych przez różne osoby) przeprowadzić dezynfekcję higieniczną przy użyciu płynu. W tym celu wystarczy nanieść na dłonie niewielką ilość preparatu, a następnie wcierać go w skórę rąk przez około 30 sekund.

Dezynfekcja higieniczna dłoni sprawdzonym, profesjonalnym produktem biobójczym, jest skutecznym sposobem na minimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem, jak również doskonałą formą ochrony przed innymi wirusami, bakteriami oraz grzybami. Warto pamiętać o tym, że płyn do dezynfekcji rąk Trisept MAX jest dostępny w aptekach.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.