WARSZTATY FRYZJERSKO – KOSMETYCZNE W DZIENNYM DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W DZIERŻONIOWIE

Uczennice Zespołu Szkół  Nr 2 (z klasy:  IIIBZ, III CZ i IBZ)  w Dzierżoniowie odwiedziły Pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie. 
Pod okiem wychowawcy z Hufca Pracy Nikoli Krajewskiej z przyjemnością podcinały włosy, modelowały lokówką, farbowały oraz czesały podopieczne DDPS.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stanowisko, na którym dziewczęta malowały pensjonariuszkom paznokcie oraz gry stolikowe. Panie były bardzo zadowolone, że ktoś o nie zadbał. Zwykłe rozmowy i uśmiech drugiego człowieka tego dnia dodały starszym osobom otuchy i wywołały u nich zadowolenie i odwzajemniony uśmiech. Panie stwierdziły, że codziennie możemy ich odwiedzać, że to był mile spędzony czas dla nich, który bardzo szybko minął. Uczestnicy hufca przygotowali dla Pań ręcznie robione kwiaty a pensjonariusze wręczyli na ręce wychowawcy kartkę z podziękowaniami.

Spotkanie młodzieży z pensjonariuszami miało szczególny charakter, integrujący pokolenia, pobudzający do empatii i zapewniający obu grupom poczucie bezpieczeństwa. Ku naszemu zdziwieni zajęcia cieszyły się dużą frekwencją i aktywnością pensjonariuszy DDPS. Przedsięwzięcie miało na celu wzbudzenie wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, doskonalenie umiejętności zawodowych młodzieży oraz ukazanie szacunku do pracy i innych ludzi, zazwyczaj chorych, samotnych i starszych.

Wizyta uczniów w DDPS  wzbudziła w nich refleksję nad własnym życiem, dodała im pewności siebie i wiary we własne umiejętności, a uśmiech pensjonariuszek na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.