V KONKURS LITERACKI NA UTWÓR INSPIROWANY FOTOGRAFIAMI BIELAWY

 

W V Konkursie Literackim na Utwór Inspirowany Fotografiami Bielawy laureatem został uczestnik dzierżoniowskiego hufca

 

We wrześniu 2016 r. redakcja Bibliotheca Bielaviana przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielawie ogłosiła V Konkurs Literacki na Utwór Inspirowany Fotografiami Bielawy. Konkurs skierowany był do dzieci, młodzieży i dorosłych, a wzięli w nim jak co roku udział uczestnicy Hufca Pracy uczniowie ZS nr 2 w Dzierżoniowie.

9 grudnia w sali konferencyjnej Dolnośląskiego Art – Inkubatora Przedsiębiorczości w Bielawie odbył się finał połączony z promocją tomiku pokonkursowego z serii wydawniczej „Sudecka Poezja i Proza XIX”. Konkurs jest cykliczny i nasi uczestnicy biorą w nim udział co roku. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań lokalną historią, propagowanie niezwykłych wydarzeń i miejsc w Bielawie poprzez twórczość literacką, dla której inspiracją jest zawsze stara fotografia miasta. W tym roku natchnieniem było zdjęcie bielawskiej stacji kolejowej Bielawa Zachodnia. Hufiec Pracy w Dzierżoniowie reprezentowali: Sylwia Belczak, Karolina Zapała, Wanesa Mozolewska, Michał Bokota, Monika Zagała wraz z wychowawcą Barbarą Bulerską.

Tego dnia na finał przyszła rekordowa liczba uczestników konkursu. Na wstępnie wszyscy obejrzeli przedstawienie, które zagrali aktorzy współpracujący z bielawską biblioteką, co było dla nas dużym wyróżnieniem, bo zostały w nim wykorzystane utworzy naszych uczestników. Okazało się, że na konkurs wpłynęło 79 prac nie tylko z ziemi dzierżoniowskiej, ale z całej Polski. Uroczystego ogłoszenia wyników dokonali Urszula Ubych – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie oraz dr Rafał Brzeziński – redaktor wydawnictwa Bibliotheca Bielaviana.

Miłą dla nas informacją było to, że uczestnik naszego hufca-uczeń ZS nr 2 w Dzierżoniowie  Michał Bokota zajął I miejsce w kategorii młodzież (szkoła ponadpodstawowa). Na koniec uroczystości wszyscy autorzy utworów poetyckich i prozatorskich otrzymali tomik pokonkursowy, który zostanie pamiątką na całe życie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą twórczością.

dscf2698 dscf2706 dscf2714 dscf2716

Tekst i zdjęcia: Barbara Bulerska

Bookmark the permalink.

Comments are closed.