10 rocznica śmierci mjr Krzysztofa Woźniaka

23 stycznia 2013 zginął w akcji bojowej mjr Krzysztof Woźniak. Mieszkaniec Dzierżoniowa, żołnierz Jednostki Wojskowej GROM.

W nocy z 22 na 23 stycznia 2013 roku w czasie operacji bojowej prowadzonej w Afganistanie przeciwko terrorystom talibskim został ciężko ranny i w wyniku poniesionych ran zmarł kapitan Krzysztof Woźniak z Jednostki Wojskowej GROM. Był to pierwszy żołnierz Wojsk Specjalnych, który stracił życie pod Hindukuszem, a także pierwszy żołnierz GROMu, który zginął podczas operacji bojowej.

Tak ostatnią operację Krzysztofa Woźniaka na łamach Polski Zbrojnej opisywał ppłk Mirosław Ochyra, rzecznik prasowy Dowództwa Operacyjnego:

„W trakcie podchodzenia do wytypowanego obiektu żołnierze z grupy szturmowej wojsk specjalnych zostali ostrzelani z broni małokalibrowej i zaatakowani granatami.

Rzecznik dodaje, że w wyniku ostrzału rannych zostało kilku polskich żołnierzy jednostki specjalnej GROM. Rany jednego z nich okazały się śmiertelne, mimo pomocy medycznej, której udzielono żołnierzowi na miejscu zdarzenia. Natychmiast zostały wezwane śmigłowce ewakuacji medycznej (MEDEVAC).

– Kapitan Woźniak został przetransportowany do polskiego szpitala w bazie Ghazni. Niestety nie udało się uratować mu życia – mówi ppłk Ochyra. ”

Uczniowie z naszej szkoły , a konkretnie z klasy 3 BB wzięli udział  obchodach 10 rocznicy śmierci Majora Krzysztofa Woźniaka pod obeliskiem w Dzierżoniowie.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.