Stowarzyszenie "Pomóżmy Realizować Marzenia"

Stowarzyszenie Pomóżmy Realizować Marzenia

Stowarzyszenie "Pomóżmy Realizować Marzenia" zostało założone przez nauczycieli pracujących w naszej szkole, do której uczęszcza młodzież z różnych środowisk, wychowująca się często w trudnych warunkach.

Spełniamy jej marzenia przydzielając stypendia i zapomogi, opłacając dojazdy do szkoły, udział w konkursach, olimpiadach i zawodach czy też organizując letnie obozy nad morzem. Stowarzyszenie nie zatrudnia pracowników etatowych. Działamy na rzecz młodzieży w czasie wolnym i nieodpłatnie. Środki, jakimi dysponujemy to dobrowolne składki członków, dochody z balów charytatywnych oraz odpisy od podatków.

Prezesem Stowarzyszenia jest Artur Duda, a w skład Zarząd Stowarzyszenia wchodzą: Agnieszka Pytel, Dorota Fornalik, Małgorzata Czyżykiewicz.

Od kilku lat realizujemy program "Czas wolny - czasem spędzonym dobrze". Główne założenie programu to zagospodarowanie czasu wolnego młodzieży uczęszczającej do naszej szkoły poprzez umożliwienie jej udziału w imprezach kulturalnych i turystycznych. Akcja ta cieszy się dużym zainteresowaniem. Działamy w trzech obszarach: kino, teatr i turystyka. Pod hasłem "Kocham kino" organizujemy wyjścia na seanse filmowe oraz zajęcia dotyczące historii kina i sztuki filmowej.

"Teatr to nie takie straszne" to projekt polegający na pokazaniu młodzieży spektakli teatralnych oraz zapoznaniu jej z historią teatru i problematyką obejrzanych przedstawień. "W soboty nie ma nas w domu" jest propozycją turystyczną, dzięki której uczniowie mają okazję poznać najciekawsze miejsca Dolnego Śląska oraz walory krajoznawcze Gór Sowich. Marzymy także, aby raz w roku zorganizować wycieczkę kilkudniową. Jeżeli zdobędziemy środki, w maju pojedziemy w Pieniny i do Krakowa.

W ramach akcji "Czas wolny - czasem spędzonym dobrze" chcemy pokazać naszym uczniom o czym jeszcze można marzyć. Marzenia zmieniają się bowiem, gdy wiemy i widzimy więcej, gdy poznajemy interesujących ludzi i ciekawe miejsca, gdy wierzymy, że mogą się spełniać.

Jeśli i Ty pragniesz pomóc realizować marzenia, wspomóż nasze Stowarzyszenie przekazując choćby najdrobniejsza kwotę na konto: 61 1240 2021 1111 0010 0869 3375