Historia szkoły

Szkoła ma czterdziestoletnią tradycję w kształceniu zawodowym młodzieży. Rok 1998 był rokiem jubileuszu i z tej okazji nadano szkole imię Tadeusza Kotarbińskiego oraz ufundowano sztandar. Wybór Tadeusza Kotarbińskiego na Patrona Szkoły był nieprzypadkowy. Jego myśli i przemyślenia wynikające z bogatego dorobku naukowego pozwoliły nam stworzyć własny program wychowania i kształcenia, co znalazło wyraz w misji szkoły:

Jesteśmy szkołą noszącą imię Tadeusza Kotarbińskiego, dlatego łączymy umiejętność stosowania reguł "dobrej roboty" z dążeniem do podnoszenia poziomu intelektualnego i etycznego. Ucze naszej szkoły łączy w sobie przymioty ducha i serca z ludzką inteligencją.

Największe sukcesy odnoszą corocznie w turniejach zawodoznawczych organizowanych dla ciastkarzy, piekarzy i kucharzy, zarówno na szczeblu szkolnym, wojewódzkim i centralnym.

Szkoła od kilku lat jest organizatorem Dolnośląskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz. Znaczące sukcesy odnoszą uczniowie w konkursie ogłoszonym przez czasopismo RES HUMANA dotyczącym życia i twórczości Tadeusza Kotarbińskiego.

Kadra pedagogiczna szkoły składa się z 50 osób, posiada pełne przygotowanie merytoryczne i pedagogiczne do pracy z młodzieżą. Nauczyciele tradycyjne treści nauczania uzupełniają programami edukacji ekologicznej, zdrowotnej, informatycznej i ekonomicznej. Są to programy interdyscyplinarne, realizowane na zajęciach z różnych przedmiotów.

Szkoła w ramach działalności gospodarczej organizuje:

Szkoła ściśle współpracuje z zakładami pracy, w tym z licznymi zakładami rzemieślniczymi, organizującymi praktyczną naukę zawodu.

Zespół Szkół Zawodowych posiada:

Działa Samorząd Szkolny, Klub Europejski. Odbywają się różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne, w tym SKS, Koło Młodego Gastronoma, Szkolny Klub Turystyczny.

Szkoła organizuje różnorodne formy pomocy pedagogicznej i psychologicznej oraz opieki socjalnej. Została powołana fundacja na rzecz uczniów uzdolnionych Pomóżmy uczniom zdolnym w realizacji ich marzeń.